Tedarikçiler dünyasında yerinizi alın! 107 Aktif İhale

Tedarikçi Yönetimi ve Değerlendirme

Tedarikçi Havuzu ile aradığınız nitelikteki tedarikçiye hızlı ve kolay ulaşımın tek adresi Dijital B2B Satın Alma Platformu Pratis!

Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi ile 35.000’den fazla referanslı tedarikçi firma ile dijital bir ortamda buluşarak, tedarikçi firmalarla gerçekleştireceğiniz iş birliklerinde daha pratik ve etkin bir yol izleyebilirsiniz.

Tedarikçi Yönetimi Avantajları

 • Tedarikçi yönetimi; konusunda uzmanlaşmış, referanslı binlerce uzman tedarikçi sağlama ve yönetme konusunda kurumunuza büyük faydalar sağlar.
 • Dijital ortamda mevcut ve potansiyel tedarikçiler ile etkileşim halinde kalmanızı sağlayarak verimliliğinizi artırır.
 • Bütçe kontrolü özelliği ile kurumunuza maliyet avantajı sağlar.
 • Elektronik tedarikçi yönetim özelliği ile belirlediğiniz kriterlere uygun olarak tedarikçi firma kabul sürecinizi ve kuruma özel onaylı tedarikçi havuzunuzu kolayca oluşturabilir; havuzdaki tedarikçiler ile daha hızlı ve kontrollü bir biçimde elektronik ihale ve satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hızlı, kolay ve güvenilir satın alma-satış imkânları ile donatılan Dijital B2B Satın Alma Platformu Pratis, hatasız bilgi girişi ile kurumunuza hız kazandırarak risk minimizasyonunu etkin bir şekilde sağlar.
 • Pratis, elektronik satın alma işlemlerinizi kolaylaştırmanın yanında ihtiyaçlarınıza yönelik özelleştirilmiş, yenilikçi ve yaratıcı çözümler de sunar.

Tedarikçi Yönetimi
Tedarikçi Yönetimi

Tedarikçi Yönetimi Özellikleri

 • Pratis'e kayıt olmasını istediğiniz tedarikçi firmaları; firmanızın özel kayıt linki ile platforma yönlendirebilirsiniz. Özel link ile Pratis’e kayıt olan tedarikçi firmalarınız için size email ile bilgilendirme yapılır.
 • Tedarikçi firmalarını dilediğiniz gibi gruplayarak kendinize özel ya da kurumunuz için genel davet listeleri oluşturabilirsiniz.
 • Tedarikçi firmalarınızı sipariş sonrası 8 başlıkta puanlayabilirsiniz.
 • Tedarikçi firmalarınızın Pratis skor ve ihale katılım performansları ile ilgili toplu raporlar alabilirsiniz.
 • Tedarikçi yönetiminin bir parçası olan Kayıt / Onay yapısını kullanarak kurumunuza özel başvuru formaları oluşturup; başvuruların kabulü için özel onay akışları tanımlayabilirsiniz.

Tedarikçi Yönetim Özelliği İle İlgili Merak Edilenler
Tedarikçi yönetimi; konusunda uzmanlaşmış, referanslı binlerce uzman tedarikçi sağlama ve yönetme konusunda kurumunuza büyük faydalar sağlar.
Elektronik tedarikçi yönetim özelliği ile belirlediğiniz kriterlere uygun olarak tedarikçi firma kabul sürecinizi ve kuruma özel onaylı tedarikçi havuzunuzu kolayca oluşturabilir; havuzdaki tedarikçiler ile daha hızlı ve kontrollü bir biçimde elektronik ihale ve satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Tedarikçi firmalarınız ile uzun vadeli çerçeve anlaşmalar yaparak, firmanıza özel katalog oluşturma imkânına sahip olursunuz.
Elektronik tedarikçi yönetim özelliği ile belirlediğiniz kriterlere uygun olarak tedarikçi firma kabul sürecinizi ve kuruma özel onaylı tedarikçi havuzunuzu kolayca oluşturabilir; havuzdaki tedarikçiler ile daha hızlı ve kontrollü bir biçimde elektronik ihale ve satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Tedarikçi yönetim özelliğinin; tedarikçi puanlama, davet listesi oluşturma ve tedarikçi skorlarının takibini sağlayan fonksiyonlar; Pratis platformunda pazarlık süreçlerinin bir parçasıdır. Pazarlıklarınızı Pratis'te gerçekleştirmeye başlamanız ile birlikte tedarikçi yönetim özeliklerini de kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunlara ilave olarak Pratis Kayıt / Onay yapısını da pazarlık süreçlerinize entegre etmek isterseniz, SabancıDx müşteri yöneticinizden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Pratis’te yürüttüğünüz satın alma süreçleriniz sayesinde tedarikçilerinizin teklif verme ve sipariş cevapları ile ilgili rakamsal performansını takip edebilirsiniz. Tedarikçilerinizin sipariş sonrası hizmetini; kolay bir arayüz üstünden yıldız seçimleri ile puanlayarak değerlendirebilir ve periyodik olarak ölçümleyebilirsiniz.

Tedarikçiler farklı alıcı firmalar ile de çalıştığında; diğer firmalar tarafından da değerlendirilmektedirler. Böylece tedarikçilerin sistem geneline ait performansı da ölçümlenebilmektedir. Bu sayde tedarikçi havuzunda yer alan; daha önce çalışmadığınız uzman tedarikçilere performanslarına göre kolayca ulaşabilir, pazarlıklarınıza davet edebilirsiniz.

Ayrıca teklif toplama süreçlerinizi Pratis Pazar yerine duyurarak; tedarikçi aramak yerine, tedarikçilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Teklif veren yeni tedarikçileri sistem genelinden aldıkları değerlendirmeler ve sistem rakamlarını kontrol ederek yeni turunuza dahil etme kararı verebilirsiniz.

Tedarikçi Değerlendirme
Dijital B2B Satın Alma Platformu Pratis’e katılarak siz de işinize değer katın... Sizi Hemen Arayalım!
Bize Ulaşın
İhale Takip Bülteni
Kapat
Pratis Uyarı
Pratis Uyarı