Tedarikçiler dünyasında yerinizi alın! 0 Aktif İhale

Talep Yönetimi Nedir?

Talep Yönetimi Nedir?

🕒 3 Kasım 2020

Tedarikçilerden talep edilen ürün ve hizmetler için kapsamlı ve stratejik olarak oluşacak taleplerin planlanması ve zaman yönetiminin yapılması ve için yürütülen süreçtir.

Talep yönetimi süreci ile genel talebi nitelikli olarak anlamlandırabilir ve önceliklendirebilirsiniz. Firmaların satın alma operasyonlarını kontrol etmek ve izlemek amacıyla yönetilen bu süreci doğru yönetmeniz satın alma aşamasında avantajlı kalmanızı sağlar. Doğru talep yönetimi ile israfın, maliyet dezavantajlarının ve kullanıcı hatalarının önüne geçebilir hale gelirsiniz.

Dijital B2B Satın Alma Platformu Pratis'in sunduğu hizmetler firmanızın her zaman bir adım önde kalması için sizlere kolaylık sağlamayı hedefler. Pratis’in sağladığı talep yönetim özelliği ile talepten sipariş teslimine kadar tüm süreç sizin için çok daha kolay yönetilebilir hale gelecek. Daha fazla bilgi almak bağlantıya tıklayarak iletişim formunu doldurabilirsiniz!

Talep Yönetimi Nedir?

Talep Yönetiminin Önemi Nedir?

Talep yönetimi sırasında genel performans bilgilerinin toplanması ve gereken önlemlerin alınması ve performans göstergelerinin rapor halinde oluşturulması, talebi doğru yönetip ardından takip etmek için oldukça önemli bir süreçtir. Raporlanan veriler ile olumlu yönde gelişen bir talep süreci ve doğru tedarikçi ağına ulaşmak firmanızın satın alma süreçlerini hızlandırır.

Doğru yürütülen süreci takiben nitelikli talep tahminleri oluşturabiliyor olmanız satış kaliteniz ve karınızın artmasına yardımcı olacağı gibi tedarikçiler ile olan iletişim ağınızın gelişmesine de fayda sağlar. Tedarikçiler ile olan iletişim ağınızın olumlu yönde gelişmesi pazarda büyümenize ve daha net talep tahminleri yapmanıza olanak sağlar. Her bakımdan gerekli olan talep yönetim sistemi ile satın alma süreçlerinde ortaya çıkabilecek gereksiz harcamaları saptamanız daha kolay olacak ve bu harcamaları çabucak görerek azaltacak ve kar oranınızda artış yakalayacaksınız.

Talep Yönetimi Nedir?

Talep Yönetimi Aşamaları

Talep yönetim sistemi genel olarak 4 aşamadan oluştur. Birbirini takip eden süreç zincirinde her bir aşama firmanın satın alma stratejisini geliştireceği için büyük öneme sahiptir.

  1. Tahmin
  2. Tedarik planlaması
  3. Talep analizi
  4. Satış ve operasyon planlaması

Geleneksel talep yönetimi ile süreç uzun sürede bitmez ve yönetimi için fazla iş gücü harcanır. Teknoloji ile sunulan bir kolaylık olan dijital satın alma ve süreç yönetim sistemleri ile online talep yönetimi firmanızın talep yönetim sürecini oldukça kolaylaştırır!

Dijital Satın Alma Platformu Pratis’in uzman kadrosu ve güvenirliği ile sağladığı Online talep özelliği sayesinde zaman ve mekân kısıtı olmadan gelen talepleri tek bir merkezde toplayabilirsiniz.

Talep performans takibi, talep durum takibi, talep önceliklendirme, belge ekleme ve yetki yönetimi gibi birçok özellikten faydalanabilirsiniz.

Talep Yönetimi Avantajları

Doğru sürdürülen bir yönetim süreci ile aşağıda sıraladığımız avantajlara kısa sürede ulaşabilir ve satın alma tedarik ağınızı gün geçtikçe geliştirebilirsiniz.

  1. Ürün tahmin sürecinin gelişimi
  2. Nitelikli tedarik zinciri zaman planlaması oluşturulması
  3. İş gücünün minimize edilmesi
  4. Etkin harcama yönetimi

Online Talep Yönetim sistemini elektronik ortamda SabancıDx güvenirliği ile sizlere sunan Pratis, müşteri ilişkilerini iyileştirme, e-Posta trafiğini azaltma ve talepleri çok daha kolay bir şekilde yönetme avantajını sağlar. Zaman ve mekân kısıtı olmadan yönetebileceğiniz süreç ile kişisel zaman yönetiminizi optimum verim ile şekillendirirsiniz.

Online Talep Yönetimi ile ilgili uzman kadromuzdan detaylı bilgi almak için bağlantıya tıklayarak iletişim formuna tıklayabilirsiniz!

Pratis ile Talep Yönetimi Ayrıcalığı

Dijital B2B Satın Alma Platformu Pratis sahip olduğu özelliklerle kurumunuza, çalışanlarınıza ve tedarikçi firmalarınıza makro düzeyde fayda sağlar. Pratis'in talep yönetim özelliği ile talepten sipariş teslimine kadar tüm süreçleri kolayca yönetebilir; talep ile başlayan sürecinizi onay mekanizmalarıyla tamamlayarak ihale ve teklif toplama süreçlerine hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Talep yönetim özelliği ile tek ekranda bütün taleplerinizi görebilir ve birim ihtiyaçlarınız doğrultusunda farklı yetkilendirmeler yapabilirsiniz. Aynı zamanda talep onaylama işlemlerini de en kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Pratis talep yönetim özelliği kolay kullanıcı dostu arayüzü ile kısa sürede adaptasyona destek olmaktadır.

Bize Ulaşın
İhale Takip Bülteni
Kapat
Pratis Uyarı
Pratis Uyarı