Tedarikçiler dünyasında yerinizi alın! 107 Aktif İhale

e-İhale nedir?

e-İhale nedir? | Elektronik İhale Nedir?

🕒 1 Haziran 2020

e-İhale veya Elektronik İhale bir online ihale sistemidir. Elektronik ihale süreci, B2B alanında kullanılan bir satın alma yöntemidir. Mal veya hizmet satın almak isteyen alıcı şirketin ve ona mal veya hizmet satmak isteyen birden çok şirketin olduğu durumlarda kullanılır. Kurumların dijital satın alma ihtiyaçlarını karşılayan e-İhale platformu, beraberinde pek çok avantaj ve kullanım kolaylığı da getirmektedir. Tedarikçilerinin sistem üzerinde, rekabet edeceği bir ortamda sağlanır ve gerçek zamanlı satın alım yapabilir.

e-İhalenin sağladığı kolaylıklar nelerdir?

İçinde bulunduğumuz dijital çağda teknoloji oldukça gelişti ve cebimize girecek kadar küçülüp hayatımızın odak noktası haline geldi. Online platforma taşınan e-İhalenin sağladığı kolaylıklar ise düşündüğünüzden çok daha fazla!

Uzman Danışmanlar

1. Kolay ve hızlı katılım

e-İhale ile internet ortamına taşınan ihale sistemine, kolayca katılabiliyor ve rekabet ortamında istediğiniz ürünü daha hızlı satabiliyor ya da satın alabiliyorsunuz. Elektronik ihale sistemi internete bağlanabildiğiniz her yerden ihalelere katılabilme kolaylığı sunuyor. İhalelere katılmak için evde ya da ofiste olma şartınız yok.

İnternete bağlanabildiğiniz her yerden sisteme girebiliyor, ihaleleri görebiliyor ve katılabiliyorsunuz. Elektronik ihale sisteminin sağladığı kolay ulaşılabilirlik kolaylığı dolayısıyla katılan sayısı ve rekabet de artmış oluyor. Böylelikle belli bir yerde durmak zorunda kalmıyor ve başka bir işle uğraşırken bile ihalelerde aktif olabiliyorsunuz!

Kullanıcı Dostu

2. Zaman Tasarrufu

Elektronik ihalenin yoğun dönemlerde sağladığı en büyük kolaylık zamanınızı çalmamasıdır. Birçok işi aynı anda yürütürken bile mobil cihazınızdan ulaşabildiğiniz e-İhale sistemi ile zaman kaybetmezsiniz hiçbir yere gitmek zorunda kalmadan oturduğunuz yerden ihaleleri takip edebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Elektronik ihaleden, geleneksel yöntemlerin neden olduğu uzun ve yıpratıcı süreci ortadan kaldırmıştır. Geleneksel ihale yöntemi ile optimum sonuca ulaşmak haftalar veya aylar alabilirken elektronik ihale kısıtlı zamanınızı ideal şekilde değerlendirmenizi sağlar. Online sistem üzerinden katılacağınız bu sistem ile zamandan tasarruf ederken kısa sürede en ideal sonuca ulaşabilirsiniz.

3. Avantajlı Fiyatlar

e-İhale satın alma platformu sayesinde tüm süreci elektronik ortama taşımak tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Geleneksel ihale yöntemi ile yaptığınız tüm maliyetler büyük oranda azalacak ve şirketiniz için daha verimli bütçe harcamanızı sağlayacaktır. İhale sürecini elektronik ortama taşımak şirketiniz için ciddi maliyet avantajı getirecektir.

Aynı zamanda e-İhale sistemi ile ihale sırasında optimum fiyata kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz çünkü rekabetçi sistemde fiyat skalası da oldukça geniştir. Bu sayede optimum fiyat ile optimum verim almanız çok daha kolay. Dijital B2B Satın Alma Platformu Pratis, alıcı firmalara ortalama %14 fiyat avantajı sağlayarak, e-İhalelerde %60’a varan tasarruf imkânı sunar.

4. Etkili Süreç Yönetimi

e-İhale sistemindeki gelişmiş raporlama seçenekleriyle ihale sürecinizi kapsamlı şekilde takip edebilirsiniz. Teklif karşılaştırma raporu gibi, kategori ve ürün bazlı raporlama seçenekleriyle gözünüzden hiçbir detay kaçmaz. Ayrıca satın alma işlemlerini anında görebilme kolaylığı sayesinde süreciniz en etkili ve en hızlı şekilde tamamlanır.

e-İhale’nin sağladığı kolaylıklar ile optimum sürede optimum verimi alabilirsiniz. Zaman kaybından uzak, güvenilir ve karlı yapısı ile kısa sürede etkili ihale süreçlerine katılabilirsiniz. Tüm dijital b2b satın alma platformları için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bize Ulaşın
İhale Takip Bülteni
Kapat
Pratis Uyarı
Pratis Uyarı